HomeSport / sport

Struga Trim Lum defeated Ohrid in the first match of the tournament

Not 12 ditëve përgatitje për pjesën pranverore të kampionatit lideri në renditjen e tabelës Struga Trim Lum sot zhvilloi ndeshjen e parë kontrolluese me ekipin e ligës së dytë Ohri. Not 90 minutave lojë në stadiumin “Burimet e Biljanës” fitues doli kampioni i vjeshtor Struga TL me rezultatin 2-1 me golat që shënuar Marjan Radevski përforcimii fundit i ekipit dhe Fatjon Jusufi. Golin e vetëm pë vendasit e shënoi Altin Loga. Dy trajnerët e ekipeve gjatë 90 minutave në lojë inkuadruan të gjithë futbollistët që kanë disponim.

Pas kësaj ndeshje miqësore ekipi që drejtohet nga Srgjan Zahariveski, të hënë do të pushohj ndërsa të marten nërë e hershme të ngjesit do të udhëtoi në Anatalia kund ta zhvillon faze kryesore të përgatitjeve dhe do të zjvillon edhe 4 /katër/ me ekipe nga vendet e ndryshme që gjithashtu përgatiten në këtë qendër sportive, ndërsa ndeshjen e fundit miqësore para fillimit t♪7 pjesës pranverore të kampionatit do ta zhvillon kundë Voska Sport më 11 February.

prepared: Shaban Sinani /KlanMacedonia/